Ingatlan, lakás, ház
 családi házak - ELADÓ, Komárom és a járáscsaládi házak- ELADÓ, Érsekújvár és...
bővebben nyíl

... bővebben nyíl

elválasztó vonal

Bluechip Reality - Szlovák    Bluechip Reality - Magyar    Bluechip Reality - Angol    Bluechip Reality - Német  
Kereső:  

Nebankové pôžičky

Sú určené všetkým klientom, ktorí potrebujú svoju finančnú situáciu alebo neočakávané výdavky riešiť okamžite. Môžu ju využiť klienti s trvalým pobytom na území Slovenska s vekom nad 18 rokov. Poskytujú ich nebankové subjekty. Sú dostupné každému - nezamestnaným, ženám na md, dlžníkom, dôchodcom, študentom, podnikateľom aj cudzincom.

Nebankové pôžičky - menu

  • Pôžičky bez registra
  • Pôžičky bez potvrdenia príjmu
  • Pôžičky hneď
  • Pôžičky do 24 hodín
  • Pôžičky na zmenku
  • Pôžičky on-line

Pôžičky bez registra

 

Pôžičky bez registra umožňujú aj žiadateľom, ktorí majú záznam v bankovom registri klientov, dostať sa k financiám. Ak máte záznam v bankovom registri, ak sú pre Vás obvykle bankové pôžičky nedosiahnuteľné. Bankový register je súbor informácií o úverových vzťahoch medzi bankami a klientmi, informáciách o prípadných problémových zákazníkoch. Najčastejšie sa poskytujú vo výške max. 3319,-  Eur.

Pôžičky bez potvrdenia príjmu

Pôžičky bez potvrdenia príjmu sú skôr poskytované nebankovými subjektmi. Najviac sú používané ženami na materskej dovolenke a nezamestnanými. Využijú ich ženy s partnerom, ktorý má trvalý príjem. Vybavenie je veľmi rýchle, vhodné predovšetkým v prípadoch, kedy potrebujete iba nižšie čiastky. Pri vyšších sumách sa ručí nehnuteľnosťami, hnuteľnými vecami alebo zmenkou. Nevykonáva sa kontrola záznamov v  bankových a nebankových registroch.

Pôžičky hneď (tzv. rýchle pôžičky)

Pôžičky hneď (tzv. rýchle pôžičky) sú spôsobom, ako veľmi rýchlo získať potrebné financie. Peniaze máte prakticky ihneď. Pri posudzovaní žiadosti sa nenahliada do registra. Pôžičky ponúkajú i banky - tie však register samozrejme kontrolujú.

Pôžičky do 24 hodín 

Pôžičky do 24 hodín sa dajú získať od banky i od nebankových subjektov. Vyššie riziko pre poskytovateľa pôžičiek je však vykúpené i vyššou úrokovou mierou. Dajú sa zariadiť i cez telefón a Internet. Niekedy sú označované ako spotrebiteľský úver. Pri ich poskytovaní nebankové inštitúcie nenahliadajú do bankového registru.

Nebankové pôžičky na zmenku 

Nebankové pôžičky na zmenku sú určené pre prípady, keď žiadateľ má záznam v bankovom registri. V prípade pôžičky na zmenku môže i tak získať peniaze rýchlo a v hotovosti. Ručí sa samotnou zmenkou. Tieto pôžičky majú najvyššiu mieru rizika a úroková miera je tiež najvyššia. Nie je nutné dokladať výšku príjmu.

Pôžičky on-line 

Pôžičky on-line sú prístupné cez Internet. Poskytujú ich banky i nebankové subjekty. Nepreukazuje sa výška príjmu. Ak sa žiada vyššia čiastka, obvykle sa ručí nehnuteľnosťou.  


Bankový a nebankový register dlžníkov

V prípade, že klient má problémy so splácaním svojej pôžičky, môže sa dostať do takzvaného "registra dlžníkov". V tomto registri si finančné inštitúcie uchovávajú informácie o problematických klientoch. Základnými registrami používanými v SR sú:

  • bankový register CBCB
  • nebankový register LLCB
  • spotrebiteľský register SOLUS

Rýchle pôžičky RPMN

RPMN /ročná percentuálna miera nákladov/ je číslo vyjadrené v percentách, ktoré spotrebiteľovi umožňuje jednoduché porovnanie spotrebiteľských úverov a pôžičiek. Pre spotrebiteľa je najvýhodnejším úverom, alebo pôžičkou tá, ktorá má najnižšiu hodnotu RPMN pri rovnakých vstupných dátach (suma úveru a doba na ktorú je poskytnutý). Udáva, aké vysoké sú náklady úveru na jeden rok. Čím vyššia je RPMN, tým drahší je úver bez ohľadu na výšku úrokovej sadzby.

Ročná percentuálna miera nákladov závisí aj od typu nehnuteľnosti, t.j. čím klient ručí.  

ingatlan vonal
elválasztó vonal
Copyright Ing.Renata Labanczová - BlueChip optimalizace PageRank.cz