Na predaj rybník na okraji zastavaného územia obce

Na predaj plne funkčná vodná stavba „Rybník Mužla“, nachádzajúci sa v bezprostrednej blízkosti obce Mužla (okres Nové Zámky) na neusporiadaných pozemkoch, pričom čelo hrádze je situované  priamo v zastavanom území obce. Prevádzkovanie takejto vodnej stavby nie je podmienené vlastníctvom pozemkov pod stavbou. Predmetná vodná stavba nie je vytvorená banskou činnosťou ako pozostatok povrchovej ťažby, ale ako umelo vytvorené vodné dielo za účelom vykonávania rybochovnej a rybolovnej činnosti.

Samotná vodná stavba pozostáva z jednotlivých stavebných segmentov:

-          Zemná vodná hrádza,

-          spevnené betónové plochy,

-          nápustný a výpustný systém (mních),

-          bezpečnostný prepad,

-          rybolovné zariadenie (manipulačná plocha pri výlove), 

-          prístupová cesta k rybolovnému zariadeniu.

Rybník je zaradený do IV. Kategórie, ktorá nevyžaduje vypracovanie špeciálnych bezpečnostných predpisov.

Aktuálny stav rybníka zodpovedá tomu, že nebol 3 roky napustený vodou, čoho následkom je vybujnenie vegetácie - náletovej zelene na dnovej časti stavby a priľahlej hrádzi. Odstránenie takéhoto javu však nepredstavuje žiaden technický ani legislatívny problém a dá sa zabezpečiť viacerými spôsobmi (zaliatím vodnej plochy a následne vyhnitím vegetácie, zarybnením bylinožravými rybami, ale aj prostredníctvom fondov rybného hospodárstva PPA ako revitalizácia s čistením vodnej plochy na ktoré bude trvať výzva do roku 2020).

V najbližšom období prisľúbil správca toku vyčistenie celého prítokového kanála, čím sa zvýši technický štandard tejto vodnej stavby.

Táto vodná stavba je svojim určením ako  aj polohou vhodná na chov rýb, výkon rybolovu, športového rybárstva,  ako aj na ´prevádzku sezónnych športových aktivít.

       

Kód ponuky LR-PN-1141
Kraj Nitriansky kraj
Okres

Nové Zámky

Obec

Mužla

Ponuka

predaj (ponuka)

Kategória

Rekreačné chaty,...

Cena 130 000.00 € (3.916.380 Sk)
Na úver 195.00 Eur
Počet návštev 3943
Zdielajte na Facebooku LinkedIn
Nehnuteľnosť je už pridaná k obľúbeným

Ing. Renáta Labanczová
Realitný maklér
región: Komárno a okolie
tel.: 0902202951
Poslať e-mail/otázku
Moja ponuka:
Bluechip realitná kancelária si vyhradzuje právo na zmenu a úpravu zverejnených informácií. Nenesieme zodpovednosť za škody spôsobené použitím týchto informácií.
Copyright Ing.Renata Labanczová - BlueChip optimalizace PageRank.cz