Real Estate, Immobilien, Wohnung, Ha
Kategorien von Eigentum aus der Bluechip-Reality - ImmobilienWohnungen - VERKAUF - Komárno und Bezirkbyty - PREADAJ, NZ a okres NZbyty - PREDAJ, Dunajská Stredabyty -...
Detail arrow

... Detail arrow

	
Trennlinie

Bluechip Reality - Slovakei    Bluechip Reality - Ungarisch    Bluechip Reality - Englisch    Bluechip Reality - Deutsch  
Suche:  

11.10.2012  Čo robiť, aby sa z kúpy domu nestala nočná mora?

Kúpa domu býva obvykle zastrešením našich snov o bývaní. Ľahko sa však môže stať aj nočnou morou.

Čo robiť, aby sa z kúpy domu nestala nočná mora?

V prvom rade treba venovať zvýšenú pozornosť právnemu stavu kupovanej nehnuteľnosti. Je dôležité, aby boli všetky vedľajšie stavby zakreslené aj na katastrálnej mape, aby ste neskôr nemuseli legalizovať stavby, o ktorých minulosti v podstate nič neviete a nevlastníte ani dokumentáciu. Tieto fakty si môžete pozrieť na verejne prístupnom portáli http://www.katasterportal.sk/  Ľahko si porovnáte stav právny so stavom  skutočným. Ak zistíte nezrovnalosti, apelujte na majiteľa, aby si dal tieto „veci" do poriadku.

Dbajte a venujte pozornosť  technickému stavu domu! Rôzne trhliny a praskliny smerujúce až k podlahe neveštia nič dobré. Väčšinou je problém už v základoch domu. Pokiaľ sa trhliny tiahnu smerom hore, ide pravdepodobne o starší typ výstavby, kedy sa na domoch nerobili vence. Ak nie sú praskliny hlboké, asi to nebude znamenať vážnejší problém. Pokiaľ  vidíte praskliny v rohoch, naznačuje to problém so statikou. Najlepšie urobíte, keď zavoláte statika. Určite sa odborne vyjadrí ku konkrétnej stavbe a vie Vám aj poradiť, či je vhodné vykonať sanáciu stavby alebo či by nebolo vhodnejšie celú stavbu zbúrať.

Strechu domu by ste tiež nemali vynechať. Venujte pozornosť stavu strešnej krytiny, trámom a hradám. Výmena strechy nie je lacná záležitosť! Pokiaľ na niektorom mieste už dlhší čas zateká, môžu byť poškodené aj stropné konštrukcie.

Ak dom nie je obývaný, rozhodne si zavolajte odborníka, aby otestoval vykurovací systém. Ak v zime nebol dom temperovaný, mohli mrazy spôsobiť vážne poruchy v rozvodoch.

Venujte pozornosť aj elektrickým rozvodom. Staršie hliníkové rozvody už neunesú súčasnú záťaž.

Dôležité je, aby ste skôr ako sa rozhodnete,  dostali reálny obraz o stave domu a vedeli si aspoň rádovo vypočítať, koľko vás obnova domu bude stáť. Vyhnete sa zbytočným komplikáciám.

 

15.09.2012 Je tu správny čas na kúpu nehnuteľnosti!

V súčasnosti sú ceny rodinných domov také nízke, že viac sa oplatí kúpiť už existujúcu stavbu. Už aj cena stavebného materiálu je drahšia ako celý dom, a kde je ešte cena pozemku, cena za prácu, ....

Najvýhodnejšie sú tie kúpy, kde už netreba vložiť veľa financií na úpravu k dosiahnutiu želaného stavu. Ak kupujeme starší dom, treba si riadne prezrieť stav stavby, aby ste neskôr nemuseli vynaložiť ďalšie finančné prostriedky na úpravu, s ktorými ste pôvodne nerátali.

Budúci týždeň sa budeme venovať dôležitým kritériám pri kúpe domu.

 

01.09.2012 Aj Vy patríte medzi tých, ktorým unikajú peniaze von oknom a ani o tom neviete?

Pokiaľ máte úver, pravdepodobne platí aj pre Vás, že by ste mohli ušetriť niekoľko tisíc, keby ste si vedeli znížiť úrok hoci len o 1 %. V súčasnosti  sú úroky úverov nižšie ako pred pár rokmi. Veľa bánk ponúka úvery na refinancovanie aj bez preukázania príjmu alebo nového znaleckého posudku.

Kontaktujte nás na tel. Č. 0902 202951 a my Vám vypočítame, koľko môžete ušetriť.

Aj štát podporuje refinancovanie úverov, pokiaľ Vám iná banka poskytne lepšie podmienky.  Preto bol aj zákon v tejto oblasti novelizovaný. Je tu možnosť, kedy pri výročí fixácie môžete splatiť celý alebo len časť úveru bez sankcií. Svoj úmysel však musíte banke oznámiť 60 dní vopred.

Požiadajte o bezplatnú úverovú analýzu. Volajte 0902 202951 alebo

Line Immobilien
	
Trennlinie
Copyright Ing.Renata Labanczová - BlueChip optimalizace PageRank.cz